مطالب خواندنی | Blog

۲۱ مهر ۱۳۹۸

ادیوس بهتر است یا پریمیر؟

امیدوارم این موضوع به برخی از ویژگی های EDIUSکمک کند تا شما بتوانید تصمیم دقیقتری در مورد اینکه چه نرم افزاری برای ویرایش ویدیو مناسب تر است بگیرید.

EDIUS PRO محبوب ترین ،سریعترین،و کم هزینه ترین برنامه ی دنیا میباشد،EDIUS PROبه ویراستارهای ویدیو اجازه میدهد تا در گرانترین پروژه ها صرفه جوی کنند.

توجه : از آنجا که ویرایش ویدیو یک زمینه بسیار پیچیده است،مقایسه با برخی از ویژگی های این دو برنامه محدود شده است.

Narek Avanesyan یک ویرایشگر ویدئویی آزاد در زمینه ویدئو است با تجربه ای که در زمینه های ویرایش ویدئو،جلوه های ویژه و گرافیک متحرک دارد برای ما توضیع خواهد داد کدوم یکی از این نرم افزارها بهتر میباشند.

مقایسه چند ویژگی اصلی EDIUS PRO با Adobe Premiere pro

EFFECTS (اثرات یا افکت و فیلترها)

ادیوس بهتر است یا پریمیرادیوس بهتر است یا پریمیرادیوس بهتر است یا پریمیر

مهمترین ویژگی در هر نرم افزار جعبه ابزار یا به بیان دیگر اثرات و افکتهای آن میباشد

EDIUSداریا طیف وسیعی از اثرات(effects)،مانند تصحیح رنگ تصویر،حرکت آهسته با کیفیت بالا و کلید رنگی است.

در این جا به ما میگوید Narek Avanesyan ،یکی از ویژگی های ماسک های پرپشتی قابل تنظیم،یک منطقه از یک عکس را از بین میبرد و یک اثر را فقط به ان منطقه اعمال میکندیا یک قسمت روتوسکوپ را ایجاد میکند و پس زمینه را جایگذین میکند.

ماسک های ediusرا بهتر از آنهای که در  Adobe After Effectsهستن پیدا کردم.

همچنین پلاگینهای شخص ثالث مختلف برای غلبه بر پتانسیل ediusدر جلوه های بصری وجود دارد.

Premiere pro،از سوی دیگر دارای فیلترهای اصلاح رنگ بیشتری از ediusاست،اما در تجربه ی من،من همیشه موفق به رسیدن بهترین نتایج از سوی ediusدر رابطه با اصلاح رنک شدم بدون نیاز به premier pro

توجه : توانای گرفتن رنگ دلخواه شما فقط از قابلیت های نرم افزار نیست بلکه بستگی به درک و شناخت شما از تئوری رنگ ها دارد

Titles (عنوانها)

ادیوس بهتر است یا پریمیرادیوس بهتر است یا پریمیر

Quick Titles در ادیوس ساخته میشود و عنوانهای حرکتی و ایستاده را در زمان واقعی میسازد.اما باید توجه داشت که این ویژگی به چند روش در مقابل Premier proمحدود شده است.

Premiere pro titlerهمچنین میتواند عناوین خزنده ای را به صورت ایستاده یا رول بسازد،و با کمی بیشتر با طیف وسیعی از قالب ها در مقابل Quick Titles است.

با این حال New Blue Titler pro و Vistitler پلاگینهای هستن که به صورت پیشرفته و حرفه ای در زمینه ی تایتل ،در ادیوس میپردازند

PLUG-INS (پلاگینها)

ادیوس بهتر است یا پریمیرادیوس بهتر است یا پریمیر

 هر دو برنامه با هم در ارتباط با سازگاری و تنوع ،افزونه یا پلاگین هستند.

Adobe Premiereنرم افزاری با پلاگینهای بسیار و سازگار با پلاگین های شخص ثالث است که سریع و آسان تر با برنامه کار میکنند.

با این حال، آخرین نسخه edius pro 8این تقاضا را براورده کرده است و سیستم خود را برای پلاگینهای مختلف هم سازگار میسازد

MULTICAMERA MODE (حالت چند رسانه ای)

ادیوس بهتر است یا پریمیرادیوس بهتر است یا پریمیر

هر دو edius , premiere از حالت چند کاره پشتیبانی میکنند که به شما امکان میدهد کلیپ های را در یک جدول زمانی قرار دهید و سپس حالت چند کاره را روشن کنید.

edius میتواند تا ۱۶ دوربین را مدیریت کند اما adobeادعا میکند که اکثر کامپیوترها نمیتوانند بیش از ۱۶دوربین را در یک جدول زمانی اداره کنند.

حالت Multicam ediusدارای مزیتی با کیفیت ویدیو است.edius میتواند جریان های ۱۰+دوربین را بدون از دست دادن کیفیت تصاویر اجرا کند،در حالی که premiereدارای کیفیت پایین تری میباشد

OUTPUTS

ادیوس بهتر است یا پریمیرادیوس بهتر است یا پریمیر

EDIUS PRO دارای فرمتهای بسیار زیادی است میتوان بصورت دسته جمعی خروجی گرفت فقط لیستی از جدول زمانی که مایلید خروجی بگیرد انتخاب انجاست که ediusآنها را در یک زمان برای شما خروجی میگیرد

همچنین دارای گذینه های حرفه ای برای تولید فیلم های حرفه ای است Dolby Digital Professional یا Dolby Digital Plus امپورت و ایکس پورت با DNxHD

edius همچنین برای افزایش سرعت رندر از شتابدهنده ( Intel® Quick Sync Video )پشتیبانی میکند و سرعت رندر با کیفیت خیلی بالا در کوتاه ترین زمان در ادیوس امکان پذیر است.

اما در premiereدر این بخش کمبود دارد و از برنامه ای بنام Adobe Media Encoder که یک برنامه ای مستقل است  استفاده میکندو قابل اجرا در پریمیر و افتر میباشد.AME یک برنامه ی جداگانه از ادوبی است و نه بخشی از پریمیر

توجه : بزرگترین مزیت Adobe Premiere Pro این است که با نرم افزارهای دیگر Adobeادغام شده است با این حال ediusنیازی به یک کامپیوتر قدرتمند برای اجرای نرم افزار ندارد

جمع بندی کلی

ادیوس بهتر است یا پریمیر

پس میتوان نتیجه گرفت که برای مراسمات عروسی،مستند،شبکه ها،ساخت فیلم های سینمای،سریالها،ویرایش موزیک ویدیو های و … بهترین نتیجه ممکن است.

و پریمیر را میتوان برای ساخت جلوه های ویژه چون با افتر افکت قابلیت سویچ دارن انتخاب کرد و برای فیلم های عروسی و موارد بالا به خاطر سرعت کم و پرهزینه بودن مناسب نیست.

منبع: ویدیو پریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *